Rötar Yapan veya İptal Olan Ryan Air Uçuşu

AnasayfaRYAN AIR

İrlandalı Ryanair, Avrupa'daki en hesaplı havayolu şirketidir ve 31 ülkede yaklaşık 200 varış noktasına 106 milyon yolcu ulaştırmaktadır.

1985 yılında kurulan havayolu şirketi Kopenhag Havalimanı'ndan 700.000'den fazla yolcuyu taşıyarak Danimarka'da dördüncü sırada yer almaktadır. Havayolu şirketi daha önce yaşanan işçi grevlerinden dolayı işçi sendikaları ile iş birliği yapmadığına göre tutarsız itibara sahiptir.

Ryan Air Uçuşunuz Ertelendi veya İptal mi Edildi?

Bazı uçuşların bazen gecikeceği veya iptal edileceği kaçınılamazdır. Ryanair bu konuda bir istisna değildir. Bu durumlarda yolcular kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat alabilirler.

Bu gibi durumlarda AB'nin 261/2004 saylı kanun uygulanır. Bu kanuna göre havayolu yolcuları kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat hakkı alabilirler. Kanuna göre uçuşun en az 3 saat gecikmesi veya iptal edilmesi gerekir. Ayrıca, Ryanair uçuşuna alınmadığınız durumunda da tazminat hakkı alabilirsiniz.

Bu tazminat hakkı, AB'nin 261/2004 sayılı kanunu ile sağlanmaktadır. Kanun AB devletleri (İsviçre, Norveç, İzlanda dahil olmak üzere) ve bu ülkelere ait havayolu şirketleri ile yapılan yolculuklar için geçerlidir. Ryanair uçuşlarında yaşanan gecikme ve iptallerde de bu kanun geçerlidir.

Geciken veya İptal Olan Ryan Air Uçuşunuz İçin Tazminat Alın

En az 3 saatlik bir gecikme yaşasanız veya Ryanair uçuşunuzu iptal edilirse, kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Ryanair, Avrupa'daki diğer havayolu şirketleri gibi, AB'nin 261/2004 sayılı kanuna göre yukarıda belirtilen durumlarda tazminat ödemek zorundadır. Ryanair tazminat ödememek için gecikme veya iptal konusunda kendisinin sorumlu olmadığını iddia edebilir. Bu gibi durumlarda Flycancel son kararı almak için yetkili kuruma başvuruda bulunmaktadır.

Yetkili kurum Ryanair 'in gecikme veya iptallerden sorumlu olduğuna karar verdiği takdirde dava kesinleşmiş sayılır ve yolculara kişi başı 600 €'ya kadar tazminat ödenmektedir.

Geciken veya İptal Olan Ryan Air Uçuşunuz için Başvuru Yapın!

Ryanair’a karşı işleme başlamak oldukça kolaydır. Sadece www.flycancel.com adresine tıklamanız gerekiyor. Burada ön sayfadaki formu doldurup biletinizin kopyasını bize gönderebilirsiniz.

Biletinizi bulamadıysanız, umudunuzu kaybetmeyin. Seyahat acentenize veya Ryanair’a başvurarak biletinizin kopyasını alabilirsiniz. Ryanair ile 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Talep edilecek tutar yerli veya uluslararası uçuş olup olmadığına, başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

Tazminat Başvurusu