Rötar Yapan veya İptal Olan Lufthansa Uçuşu

AnasayfaLUFTHANSA

Alman havayolu şirketi olan Lufthansa dünyanın dokuzuncu, Avrupa'nın ikinci en büyük havayolu şirketidir. Havayolu şirketi dünyanın dört bir yanında 200'den fazla varış noktasına uçuyor. Lufthansa 1953 yılında kuruldu.

Havayolu şirketi dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan Star Alliance üyesidir. Lufthansa haftalık 68 kalkışı ile Kopenhag Havalimanı'ndan yıllık 600.000'den fazla yolcu taşıyor.

Lufthansa Uçuşunuz Ertelendi veya İptal mi Edildi?

Diğer tüm havayolları gibi Lufthansa da uçuş gecikmelerini ve iptallerini yaşıyor. Lufthansa uçuşunuz ertelenmiş veya iptal edilmişse, tazminat hakkı ile kendinizi rahatlatabilirsiniz.

AB'nin 261/2004 sayılı kanununa esasen yolcuların kişi başı 600 € 'ya kadar tazminat alma hakları vardır.

Bununla birlikte, tazminat hakkının bulunması için birkaç koşul vardır. Lufthansa uçuşunuz en az 3 saat gecikmeli veya tamamen iptal edilmiş olmalıdır. Lufthansa uçuşunuza alınmama durumunda da tazminat alma hakkına sahipsiniz.

Tazminat alma hakkı, AB'nin 261/2004 sayılı kanunu ile sağlanmaktadır. Kanun AB devletleri (İsviçre, Norveç, İzlanda dahil olmak üzere) ve bu ülkelere ait havayolu şirketleri ile yapılan yolculuklar için geçerlidir. Lufthansa havayolları ile bir gecikme veya iptal yaşarsanız yasalar tarafından korunmuş olursunuz.

Geciken veya İptal Olan Lufthansa Uçuşunuz İçin Tazminat Alın

Bir Lufthansa uçuşuyla iptal veya en az 3 saatlik bir gecikme yaşadıysanız, kişi başı 600 €'ya kadar tazminat alma hakkınız olabilir.

Diğer Avrupa havayolu şirketleri gibi, Lufthansa da gecikme veya iptallerden sorumlu oldukları takdirde müşterilerine tazminat ödemelidir. Lütfen havayolu yolcu hakları hakkında 261/2004 sayılı AB kanununu okuyun.

Flycancel ile Lufthansa havayollarına tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Lufthansa tazminat ödememek için gecikme veya iptal konusunda kendisinin sorumlu olmadığını iddia edebilir. Bu gibi durumlarda Flycancel son kararı almak için yetkili kuruma başvuruda bulunmaktadır.

Yetkili kurum Lufthansa'nın gecikme veya iptallerden sorumlu olduğuna karar verdiği takdirde dava kesinleşmiş sayılır ve yolculara kişi başı 600 €'ya kadar tazminat ödenmektedir.

Geciken veya İptal Olan Lufthansa Uçuşunuz için Başvuru Yapın!

www.flycancel.com adresine tıkladığınızda Lufthansa ile yaşadığınız gecikme veya iptalinizle ilgili ön sayfada bir tazminat başvurusunda bulunabilirsiniz. Sadece form doldurmanız ve biletinizin bir kopyasını bize göndermeniz gerekiyor

Biletinizi bulamadıysanız, umudunuzu kaybetmeyin. Seyahat acentenize veya Lufthansa'ya başvurarak biletinizin kopyasını alabilirsiniz. Lufthansa ile 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Talep edilecek tutar yerli veya uluslararası uçuş olup olmadığına, başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

Tazminat Başvurusu