Kötü Hava Şartları Yüzünden Tazminat Hakkı

AnasayfaKÖTÜ HAVA ŞARTLARI

Uçuşunuz gecikirse, 2 saatlik gecikmeden sonra uçuşunuzu beklerken yiyecek ve içecek alma hakkına sahipsiniz. Çoğu havayolu şirketleri yolculara yemek kartları sağlamada iyi performans gösteriyorlar. Bu gerçekleşmezse, yiyecek ve içeceklerin makbuzlarını sakladığınızdan emin olun ve Flycancel masrafların size iade olunmasına yardımcı olur.

Uçuşunuz iptal edilirse, bilet parasının iadesine veya bir sonraki mevcut uçuş için yeni bir bilet almaya hakkınız vardır. Havayolu şirketi varış noktanıza ulaştığınızı sağlamalıdır. Bir transfer uçuşunuz varsa, havayolu şirketi bağlantı uçuş için de bilet sağlamalıdır.

Uçuş kötü hava koşullarından ötürü ertelenmiş veya iptal edilmiş olsa da havayolu şirketi aksini bildirmediği sürece kalkıştan önce havaalanında olmanız gerekmektedir.

Normal şartlarda, kötü hava koşulları durumunda herhangi bir maddi tazminat ödenmiyor ama ...

AB'de veya Avrupa havayolu şirketleri ile seyahat ederken gecikmeler ve iptaller size maddi bir tazminat hakkı tanır. Bununla birlikte istisnalar grevler, fırtınalar veya savaş / terör nedeniyle meydana gelen gecikmeler ve iptallerdir. Bu durumlar havayolu şirketlerinin sınırlarının ötesinde olan olağanüstü koşullar olarak kabul edilir ve bu nedenle herhangi bir tazminat uygulanmaz.

Kötü hava koşulları nedeniyle yolculuğunuz iptal olsa bile, Flycancel'e tazminat başvurusunda bulunmak iyi bir fikir olabilir. Havayolu şirketlerinin ilk başta hava koşullarından dolayı tazminat ödemeyi reddettiği durumlarda kazanma konusunda iyi bir tecrübeye sahibiz. Bizimle bir işleme başlamak için hiçbir şey ödemek gerekmediğini lütfen unutmayın. Davanızı kazanırsak, yalnız o zaman idari ücreti isteyeceğiz. Bu nedenle bir yolcu olarak kaybedecek bir şeyiniz yok.

Hava yolu şirketi, gecikmenin nedenini ispatlamakla sorumludur ve kötü hava koşullarından dolayı gecikme veya iptalleri kanıtlayamamışsa, bir yolcu olarak tazminat almaya hak kazanırsınız. Bu nedenle, kötü hava koşulları gecikmeye neden olarak belirtilirse bile, çoğu zaman durumu test ediyoruz.

3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın.

Kötü hava koşullarından dolayı uçuşunuzun bozulduğuna emin olmadığınız veya durumunuzu gözden geçirmemizi istediğiniz durumda Flycancel ile iletişime geçebilirsiniz.

Tazminat Başvurusu