İş Gezilerinde Rötar Tazminatı

AnasayfaİŞ GEZİLERİNDE RÖTAR

İş gezisi kapsamında olan uçuşlarda da tazminat başvurusunda bulunabileceğinizi biliyor muydunuz? Tazminat bileti ödeyen kişiye değil, yolcuya aittir. Uçuşunuz bir iş gezisinde ertelenmişse, o zaman yolcu olarak tazminat talep edebilirsiniz.

İş gezileri diğerleri gibi aynı koşullara sahiptir. Bu sebeple uçuşunuz varışta 3 saatten fazla gecikirse, uçuşa alınmadınızsa veya uçuş tarihinden 14 gün önce bildirim almadan uçuşunuz iptal edilirse, tazminat hakkı kazanabilirsiniz.

Tazminat Alma Koşulları

Son varış noktanıza 3 saatlik gecikme ile ulaştığınızda, tazminat alma hakkınız olabilir. Talep edilecek tutar hem yerli hem uluslararası uçuşlar için başlangıç ve varış noktaları arasındaki mesafeye bağlıdır.

  • İç hat uçuşlarda 100 Euro tazminat alma hakkına sahipsiniz.
  • 1,500 km'den az olan uluslararası uçuşlar için 250 Euro tazminat alma hakkına sahipsiniz.
  • 1,500 - 3,500 km arasındaki uluslararası uçuşlarda 400 Euro tazminat alma hakkına sahipsiniz.
  • 3,500 km'den çok olan uluslararası uçuşlarda 600 Euro tazminat alma hakkına sahipsiniz.

Uçuş gecikmesinin sebebi havayolu şirketinden kaynaklanmıyorsa, yani gecikme fırtınalar, terör ya da işçi grevlerinden dolayı olmadıysa tazminat hakkınız olabilir. AB (İsviçre, Norveç ve İzlanda dahil olmak üzere) dışında diğer kuralların uygulandığını lütfen unutmayın.

Flycancel.com, uçuşları ertelenen veya iptal edilen binlerce iş seyahati yapanlara her yıl yardımcı oluyor. 3 sene öncesine kadar yapılan yolculuklar için tazminat talep edebileceğinizi lütfen unutmayın. İhtiyacınız olan tek şey uçuş hakkında bilgi, uçuş biletiniz, faturanız veya biniş kartınızdır.

İş seyahatlerindeki yolcu haklarınız hakkında daha ayrıntılı bilgi için Flycancel ile her zaman iletişime geçebilirsiniz!

Tazminat Başvurusu